בריכת כדורים לילדים: מביאים את המשחקיה הביתה

תוכן עניינים

קשה למצוא פעוטות, ואפילו ילדים, שלא יקפצו בשמחה כשהם ייתקלו בבריכת כדורים. מעבר לעובדה שהבריכה יכולה להציע להם דקות ארוכות של פאן טהור, היא גם עשויה לתרום להן בדרכים שונות בפן ההתפתחותי. כתוצאה ניתן לראות בשנים האחרונות יותר ויותר הורים שבוחרים לרכוש בריכת כדורים לילדים, ממש כמו בג'ימבורי. והחדשות הטובות? אתם ממש לא צריכים לרוקן את הכיס או לארגן את הבית באופן מיוחד לקראת הבריכה.

מהם היתרונות של בריכות כדורים לילדים?

כשקונים צעצועים ומשחקים, מחפשים בהרבה מקרים את הערך מוסף. זה נכון גם במקרה שלבריכת כדורים לתינוק או לילדים, מוצר שהוא יותר מאשר משחק ילדים. הבריכה עשויה לקחת חלק בלתי נפרד מההתפתחות שלהם, באופנים שונים. הבריכה מאפשר לחשוף את הילדים לגדלים שונים של כדורים וכמובן שגם למגוון צבעים, ובכך לחדד את יכולת האבחנה שלו. עם הזמן הילד יכול להבדיל בין הכדורים, אפילו בלי שהוא נוקב בשמות הצבעים עצמם. בהמשך הוא יוכל לבצע משימות שונות בעידוד הוריו או החברים למשחק ("תביא לי את הכדור האדום"), שמשפרות גם את התקשורת שלו וההבנה של מה שמתרחש סביבו.

בריכת כדורים יכולה לתרום להתפתחות המוטורית של הקטנים, בעיקר בכל הנוגע למוטוריקה גסה או עדינה, ולשפר את כושר הזחילה, הישיבה או העמידה שלו: מדובר כאן בסביבה בטוחה באופן יחסי, שעשויה להקנות לו את הביטחון הדרוש בביצוע פעולות מהסוג הזה. בין השאר, בכוחה לחזק אצלם את האחיזה בכף היד ואת השרירים, לשפר את הקואורדינציה ולתרום לפיתוחו של חוש המישוש.

הבריכה מציעה בילוי נוח ומהנה באפס מאמץ, מבלי לצאת מפתח הבית וללא הסיכונים המאפיינים סביבות עמוסות דוגמת משחקיות או תמחמי ג'ימבורי: חיידקים (סכנה מוחשית על רקע העובדה שתינוקות נוטים להכניס את הכדורים לפה בשלב מסוים), היחשפות למחלות וכדומה. זה ממש לא אומר שהילדים שלכם חייבים לשחק בבריכת הכדורים הביתית לבד. אם יש בנמצא אחים קטנים, שכנים, חברים לגן או כל ילד אחר, האינטרקציה בבריכה עשויה לשפר את ההתנהלות של המשתתפים במישור החברתי. בין השאר, מדובר כאן בחלוקה של המרחב, בשיתוף אחרים במשחק וכן הלאה. ואפרופו מרחב, בריכת כדורים עשויה לתרום גם לעצמאות של הילדים, שמבינים שיש להם כאן מרחב פרטי משלהם.

בריכת כדורים לילדים

דגשים עיקריים בבחירת בריכת כדורים לילדים

גודל וצורה

תוכלו למצוא וריאציות שונות של בריכות כדורים לילדים, כך שהבחירה היא בסופו של דבר שלכם. קודם כל נסו לחשוב היכן תמקמו את בריכת הכדורים, ובהתאם – מהו הגודל הדרוש של בריכת הכדורים. בריכת כדורים גדולה לא תתאים בהכרח לכל חדר ילדים או סלון, כשהחדשות הטובות הן שגם בממדים קטנים יחסית אתם צפויים לאתר מספיק אפשרויות.

כיום מוצעות צורות שונות של בריכות כדורים, וגם זהו משתנה שאפשר וכדאי להכניס לתוך משוואת הבחירה: בריכת כדורים עגולה, מלבנית, מרובעת, משושה ועוד.

סדר ואחסון

אחד החששות העיקריים של הורים הוא ממצב בו בריכת כדורים ביתית תגרום לבלאגן שלם בבית, עם כדורים שמסתובבים בכל חלקה טובה. נכון, במקרה של בריכת כדורים לתינוקות ההורה צפוי להתרוצץ אחר הילד שלו ולהחזיר כדורים למקום בקצב מסחרר, אולם לאחר מכן ניתן לתרגל ולאמן את הילד לעשות זאת באופן עצמאי.

יש בריכות כדורים לילדים שעושות את החיים מעט פשוטים יותר, מהבחינה הזו. אפשרות אחת היא בריכה הכוללת כיסים מובנים לאחסון הכדורים – למשל הבריכה הבאה, בגודל 80 על 80 ס"מ, שכוללת שלושה כיסים לאחסון 30 כדורים. ישנן בריכות שמגיעות עם כיסוי ניילון מיוחד, שיבטיח שכדורים תועים לא ימצאו את מקומם מחוץ לבריכה בין השימושים.

ומה באשר לבריכת הכדורים עצמה? כאן תוכלו לרכוש בריכה הנסגרת ונפתחת בצורה פשוטה – אפילו ללא מוטות או יתדות – מה שמאפשר לאחסן אותה בקלות בין השימושים. ישנן בריכות שמגיעות עם תיק נשיאה, באמצעותו אפשר להעביר אותן בין חדרי הבית או אפילו אל בתים אחרים או הגינה השכונתית.

כמות הכדורים

בריכת הכדורים תגיע בדרך כלל עם כמה עשרות כדורים, בהתאם לגודלה (או אם תרצו – למחירה). מומלץ לוודא עם כמה כדורים מגיעה הבריכה ולראות שהכמות מספיקה לכם. קחו בחשבון שחלק מהכדורים נמעכים, נהרסים או הולכים לאיבוד עם הזמן.

יש גם בריכות שמגיעות ללא כדורים, או דורשות תשלום נפרד על הכדורים, אבל אל דאגה: תמיד תוכלו לקנות בנפרד כדורים ולמלא באמצעותם את הבריכה או את אוהל הכדורים הביתי. המחיר הוא לרוב כמה עשרות שקלים למאות או אפילו ל-1,000 כדורים.

<< לרכישת 100 כדורים צבעוניים בתיק, במחיר מוזל של 49 ש"ח בלבד, לחצו כאן >>

בריכת כדורים מעוצבת: יש דבר כזה

כבר מגיל צעיר, או אפילו במיוחד מגיל צעיר, ילדים מחפשים את העניין הוויזואלי. בריכות הכדורים יכולות לספק להם את זה. מעבר לצבעוניות של הכדורים עצמם, אליה התייחסנו כבר קודם לכן, תמצאו על גבי הבריכות הדפסים שהילדים אוהבים. אתם כבר יודעים אולי למה אפשר לצפות במקרה של בריכת כדורים מעוצבת: דמויות דיסני או פו הדוב, הלו קיטי, ציורי חיות – והרשימה עוד ארוכה.

לא על הבריכה לבדה

בריכת כדורים לתינוקות או לילדים בהחלט עשויה להיות חלק ממתחם פעילות רחב יותר, שמציע אטרקציות שונות בהתאם לגיל. מוצרים מהסוג הזה עשויים להגדיל את ממד ההנאה של הילדים, לאפשר להם לבחור מה לעשות בכל רגע נתון ולהאיץ את חלק מהתהליכים ההתפתחותיים שתיארנו קודם לכן.

רוצים דוגמה? בבקשה! בקישור הבא תמצאו מתקן המשלב בין בריכת כדורים (עם 50 כדורים), אוהל כדורים, מנהרת זחילה המחברת ביניהם ועוד כמה הפתעות קטנות כמו סל קטן להשחלת כדורים. מוצר מהסוג הזה יאפשר לכם מתחם פעילות מהנה, שעשוי לחסוך במקום ובכסף בהשוואה לקנייה של כל מוצר בנפרד.

<< לפרטים נוספים ולקניית סט המשחקים המלא >>

בטיחות

מומלץ לוודא כמובן שהבריכה היא בטיחותית ומותאמת לגיל הילד. יש בריכות אידיאליות לפעוטות בגילאי חצי שנה ומעלה, ובריכות אחרות שההמלצה לגביהן היא ילדים בני שלוש לפחות.

באשר לכדורים, גם במקרה הזה יש כמה דגשים בסיסיים שכדאי לוודא. רצוי לראות שהכדורים לא כוללים חומרים הנחשבים לבעלי פוטנציאל מזיק עבור הילדים, דוגמת בי ספינול או עופרת. רוב המוצרים המוצעים בישראל מותאמים כבר לדגשים בטיחותיים דוגמת אלו.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: